RESMİ KURUMLAR
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ

    HSK kararnamesi ile atanan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Cumhuriyet Başsavcımız Metin SARIHAN için devir teslim töreni yapıldı. Törene eski Başsavcı Hadi Salihoğlu, Başsavcı vekilleri, çok sayıda Cumhuriyet savcısı ile adliye personeli katıldı.

    İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcımız Metin SARIHAN açıklamalarında, 4 ayrı şehirde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığını belirterek, "2015 yılında kararnameyle Başsavcıvekili olarak görevlendirildim. Yeni kararnameyle bu görevin bana tebliğ edilmesi noktasında onurlandığımı söylemek isterim. Bilhassa bu görevi yargı teşkilatında 40 yıl kadar görev yapmış, türlü zorluklarla mücadele etmiş, elini taşın altına koymuş, devlet terbiyesi bilen bir meslek büyüğümüzden teslim almak bana ayrıca onur vermektedir. Bizim yapmamız gereken devletimize hizmet noktasında en iyi çalışmayı ortaya koymak, bu emaneti bir başka meslektaşımıza onurla teslim etmektir. Ben emekli olan sayın başsavcımıza emeklilik hayatında ailesiyle birlikte mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

    İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Metin SARIHAN'a yeni görevinde başarılar dileriz.HIZLI İLETİŞİM

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) - Resmi Web Sitesi © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.